Helix Evoke coffee table
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 560 Width (mm): 800 Height (mm): 421 |
|---|---|
| Product type | Coffee table |
| Collection | Helix Evoke |
| Functionality | With handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Evoke Oak + Black |
| Properties | With shelf |
| Configuration | Number of shelves: 1 |
| Application and design possibilities | Living room |
| Fronts | 16 mm MDF fronts wrapped in profile wrapping paper in Eurasia Eiche FSC MIX |
| Frame | 16 mm chipboard laminated in Coast Evoke Oak / Black |
| Decor | 22 mm chipboard in Ewok Oak color |
| Suspension components | Coating – chrome, Material – steel, Semi-top hinges, Top hinges |
| Handles | Black matte handle |
| Legs | 38 mm MDF legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 1
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 12,6kg, Length: 96,5cm, Width: 69,5cm, Height: 4,5cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch






