Helix Evoke double bed
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 2086 Width (mm): 1690 Height (mm): 985 |
|---|---|
| Product type | Bed |
| Collection | Helix Evoke |
| Color | Evoke Oak + Black |
| Application and design possibilities | Bedroom |
| Fronts | 16 mm MDF fronts wrapped in profile wrapping paper in Eurasia Eiche FSC MIX |
| Frame | 16 mm chipboard laminated in Coast Evoke Oak / Black |
| Decor | 22 mm chipboard in Ewok Oak color |
| Legs | 38 mm MDF legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 2
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 32,2kg, Length: 210,5cm, Width: 31,7cm, Height: 13cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 22kg, Length: 170cm, Width: 72cm, Height: 4,6cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch






