Iva double bed
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 2052 Width (mm): 1654 Height (mm): 908 |
|---|---|
| Product type | Bed |
| Collection | Iva |
| Application and design possibilities | Bedroom |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with a PVC foil in Cashmere |
| Frame | 16 mm chipboard laminated Cashmere 5981 BS |
| Decor | 16 mm chipboard laminated Brandy Castello Oak (K359 PW) |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Dimensions and weight of pack 1: 3
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 33,4kg, Length: 213cm, Width: 36cm, Height: 10cm
- Dimensions and weight of pack 3: Weight: 34kg, Length: 176cm, Width: 57cm, Height: 7cm
- Dimensions and weight of pack 4: Weight: 27kg, Length: 200cm, Width: 26cm, Height: 10cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch







