Iva shoe cabinet, W 63 cm
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 400 Width (mm): 636 Height (mm): 1100 |
|---|---|
| Collection | Iva |
| Functionality | Soft close |
| Color | Cashmere + Castello Oak |
| Properties | With door, With drawer, With shelf |
| Configuration | Number of doors: 2, Number of drawers: 1, Number of shelves: 3 |
| Application and design possibilities | Hallway |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with a PVC foil in Cashmere |
| Frame | Płyta wiórowa laminowana 16 mm Cashmere 5981 BS |
| Decor | Płyta wiórowa 16 mm laminowana Brandy Castello Oak (K359 PW) |
| Fittings and functions | Guides, Hinges |
| Guiding mechanisms | Full-extension telescopic slide |
| Suspension components | The internal hinges HAFELE with soft-close |
| Handles | Matte black metal handle |
| Legs | Matte black metal leg |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Documents
No instructions are currently available.

Polski
Deutsch









