Iva wardrobe, W 123 cm
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 550 Width (mm): 1234 Height (mm): 1946 |
|---|---|
| Product type | Wardrobe |
| Collection | Iva |
| Functionality | Soft close |
| Color | Cashmere + Castello Oak |
| Properties | With door, With shelf |
| Configuration | Number of doors: 4, Number of shelves: 4 |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway, Living room |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with a PVC foil in Cashmere |
| Frame | 16 mm chipboard laminated Cashmere 5981 BS |
| Decor | 16 mm chipboard laminated Brandy Castello Oak (K359 PW) |
| Fittings and functions | Hinges |
| Suspension components | The internal hinges HAFELE with soft-close |
| Handles | Matte black metal handle |
| Legs | Matte black metal leg |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 3
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 30,6kg, Length: 145,5cm, Width: 60,5cm, Height: 7,5cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 37,4kg, Length: 192cm, Width: 66cm, Height: 7cm
- Dimensions and weight of pack 3: Weight: 25,6kg, Length: 130cm, Width: 65cm, Height: 6cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch









