Iva wardrobe with mirror and drawer
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 600 Width (mm): 1388 Height (mm): 2100 |
|---|---|
| Product type | Wardrobe with doors |
| Collection | Iva |
| Properties | With door, With drawer, With shelf |
| Configuration | Number of doors: 3, Number of drawers: 1, Number of shelves: 6 |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with a PVC foil in Cashmere |
| Frame | 16 mm chipboard laminated Cashmere 5981 BS |
| Decor | 16 mm chipboard laminated Brandy Castello Oak (K359 PW) |
| Fittings and functions | Guides, Hinges |
| Guiding mechanisms | Full-extension telescopic slide |
| Suspension components | The internal hinges HAFELE with soft-close |
| Handles | Matte black metal handle |
| Legs | Matte black metal leg |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 4
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 16,4kg, Length: 81,5cm, Width: 49,5cm, Height: 9,3cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 29,6kg, Length: 149cm, Width: 65,5cm, Height: 7,7cm
- Dimensions and weight of pack 3: Weight: 44,6kg, Length: 207,5cm, Width: 65,5cm, Height: 7cm
- Dimensions and weight of pack 4: Weight: 37,4kg, Length: 205cm, Width: 50,5cm, Height: 6,5cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch









