Lanzette Drawer Cabinet, W 93 cm
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 407 Width (mm): 937 Height (mm): 894 |
|---|---|
| Product type | Chest of drawers |
| Properties | With drawer |
| Collection | Lanzette |
| Functionality | With handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Nymphaea Alba + Gold Craft Oak |
| Configuration | Number of drawers: 3 |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway, Living room |
| Fronts | 19 mm MDF board covered with White profile paper |
| Frame | 16 mm chipboard in Nymphaea Alba color |
| Decor | 22 mm chipboard in Gold Craft Oak color |
| Fittings and functions | Guides |
| Guiding mechanisms | Coating – zinc, Full telescopic extension, Material – metal |
| Handles | Black Schwinn plastic handle |
| Legs | Plastic nails |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 2
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 37,9 kg, Length: 103,3 cm, Width: 46,7 cm, Height: 18 cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 7,8 kg, Length: 89,1 cm, Width: 29 cm, Height: 6,4 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch









