Vincent bedside table
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 400 Width (mm): 420 Height (mm): 470 |
|---|---|
| Product type | Bedside table |
| Collection | Vincent |
| Functionality | Without handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Wotan Oak + White Snow Gloss |
| Properties | With drawer |
| Configuration | Number of drawers: 2 |
| Application and design possibilities | Bedroom |
| Fronts | 16 mm MDF board covered with PVC foil in White Snow gloss color |
| Frame | 16 mm chipboard in Oak Wotan color |
| Decor | ABS 0.45 mm. For countertops: ABS 2 mm |
| Fittings and functions | Hinges |
| Guiding mechanisms | Coating – zinc, Full telescopic extension, Material – metal |
| Handles | Milled handles |
| Legs | Plastic legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 1
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 16,8 kg, Length: 51,6 cm, Width: 46 cm, Height: 17,2 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch









