Vincent double bed
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 2054160 Width (mm): 1664 Height (mm): 880 |
|---|---|
| Product type | Bed |
| Collection | Vincent |
| Color | Wotan Oak + White Snow Gloss |
| Application and design possibilities | Bedroom |
| Fronts | 16 mm MDF board covered with PVC foil in White Snow gloss color |
| Frame | 16 mm chipboard in Oak Wotan color |
| Decor | ABS 0.45 mm. For countertops: ABS 2 mm |
| Legs | Plastic legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 2
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 21,2 kg, Length: 231,6 cm, Width: 27 cm, Height: 7,6 cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 34,4 kg, Length: 175,5 cm, Width: 71 cm, Height: 6,7 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch






