Anna wardrobe
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 605 Width (mm): 1985 Height (mm): 2200 |
|---|---|
| Product type | Wardrobe with doors |
| Collection | Anna |
| Color | Clay Grey K096 + Holm Oak |
| Properties | With door, With drawer, With shelf |
| Configuration | Number of doors: 4, Number of drawers: 2, Number of shelves: 9 |
| Fronts | 19 mm MDF fronts wrapped in profile wrapping paper in Clay Grey K096 |
| Frame | 16 mm chipboard in Clay Grey K096 |
| Decor | 32 mm chipboard in Holm Oak |
| Fittings and functions | Guides, Hinges |
| Guiding mechanisms | Full telescopic extension |
| Suspension components | 35 mm concealed hinge, full overlay, short arm, with H6 soft-close mechanism and Euro screws (ZP09-H6E) |
| Handles | Black metal handle |
| Legs | Plastic nails |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes
Documents
No instructions are currently available.

Polski
Deutsch









