BRONX Dark 90 cm washbasin cabinet
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 455 Width (mm): 800 Height (mm): 530 |
|---|---|
| Product type | Washbasin cabinet |
| Collection | BRONX |
| Functionality | With handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Artisan Oak + Dark Matt |
| Properties | With drawer |
| Configuration | Number of drawers: 2 |
| Application and design possibilities | Bathroom |
| Fronts | 16 mm MDF board covered with Dark Matt PVC foil |
| Frame | 16 mm CPD in Artisan Oak color |
| Decor | 22 mm MDF in Artisan Oak color |
| Fittings and functions | Guides |
| Guiding mechanisms | Partial extension slides with slide-on mounting |
| Handles | Milled handles |
| Legs | Without legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 2
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 13.4 kg, Length: 57.8 cm, Width: 50.2 cm, Height: 10.5 cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 22.6 kg, Length: 89.3 cm, Width: 49.4 cm, Height: 10.4 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch









