Helix Delano Light Wall Shelf
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 200 Width (mm): 1380 Height (mm): 220 |
|---|---|
| Orientation | Horizontally |
| Product type | Wall shelf |
| Shelf type | Wall shelf |
| Collection | Helix Delano Light |
| Wall shelf width | 138 cm |
| Color | Nymphaea Alba + Delano Light |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway, Living room |
| Fronts | 16, 25, 38 mm MDF board covered with profiled paper in White color |
| Frame | 16 mm chipboard in Nymphaea Alba + Delano Light color, Countertops: 22 mm chipboard in Delano Light color |
| Decor | ABS 0,45 mm and 2 mm |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 1
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 8,4 kg, Length: 133 cm, Width: 13,6 cm, Height: 5,5 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch






