Lanzette Mirrored Wardrobe
| Dimensions | Depth (mm): 407 Width (mm): 937 Height (mm): 1990 |
|---|---|
| Product type | Wardrobe with doors |
| Collection | Lanzette |
| Functionality | With handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Nymphaea Alba + Gold Craft Oak |
| Properties | With door, With drawer, With shelf |
| Configuration | Number of doors: 2, Number of drawers: 1, Number of shelves: |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway, Living room |
| Fronts | 19 mm MDF board covered with White profile paper |
| Frame | 16 mm chipboard in Nymphaea Alba color |
| Decor | 22 mm chipboard in Gold Craft Oak color |
| Fittings and functions | Guides, Hinges |
| Guiding mechanisms | Coating – zinc, Full telescopic extension, Material – metal |
| Suspension components | Coating – chrome, Hinges mounted on blind doors 180°, Material – steel, Semi-top hinges |
| Handles | Black Schwinn plastic handle |
| Legs | Plastic nails |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
No instructions are currently available.

Polski
Deutsch









