Orient cabinet
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 425 Width (mm): 941 Height (mm): 925 |
|---|---|
| Product type | Cabinet |
| Collection | Orient |
| Functionality | With handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Delano dark + black soft touch |
| Properties | With shelf |
| Configuration | Number of shelves: 3 |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway, Living room |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with PVC foil in Black soft-touch |
| Frame | 16 mm chipboard in Delano Dark |
| Decor | 32mm chipboard in Delano Dark |
| Fittings and functions | Guides |
| Guiding mechanisms | Coating – zinc, Full telescopic extension, Material – metal |
| Handles | Matte black metal handles |
| Legs | Matte black legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 2
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 32,4 kg, Length: 103,5 cm, Width: 49,5 cm, Height: 13,5 cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 12,4 kg, Length: 102,5 cm, Width: 34 cm, Height: 7,5 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes
Documents
No instructions are currently available.

Polski
Deutsch








