Orient double bed
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 2061 Width (mm): 1455 Height (mm): 978 |
|---|---|
| Product type | Beds |
| Collection | Orient |
| Color | Delano dark + black soft touch |
| Application and design possibilities | Bedroom |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with PVC foil in Black soft-touch |
| Frame | 16 mm chipboard in Delano Dark |
| Decor | 32mm chipboard in Delano Dark |
| Legs | Matte black legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 2
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 40 kg, Length: 212,5 cm, Width: 37 cm, Height: 11 cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 34,2 kg, Length: 154,5 cm, Width: 103,5 cm, Height: 4 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes
Documents
No instructions are currently available.

Polski
Deutsch









