Vincent chest of drawers, W 150 cm
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 400 Width (mm): 1500 Height (mm): 850 |
|---|---|
| Product type | Chest of drawers |
| Collection | Vincent |
| Functionality | Without handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Wotan Oak + White Snow Gloss |
| Properties | With door, With drawer, With shelf |
| Configuration | Number of doors: 4, Number of drawers: 2, Number of shelves: 2 |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway, Living room |
| Fronts | 16 mm MDF board covered with PVC foil in White Snow gloss color |
| Frame | 16 mm chipboard in Oak Wotan color |
| Decor | ABS 0.45 mm. For countertops: ABS 2 mm |
| Fittings and functions | Guides, Hinges |
| Guiding mechanisms | Coating – zinc, Full telescopic extension, Material – metal |
| Suspension components | Coating – chrome, Material – steel, Semi-top hinges, Top hinges |
| Handles | Milled handles |
| Legs | Plastic legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 2
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 43 kg, Length: 158,5 cm, Width: 47,5 cm, Height: 12,4 cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 20,2 kg, Length: 87,8 cm, Width: 57 cm, Height: 7,5 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch









