Iva coffee table
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 600 Width (mm): 1100 Height (mm): 370 |
|---|---|
| Product type | Coffee table |
| Collection | Iva |
| Color | Cashmere + Castello Oak |
| Properties | With drawer, With shelf |
| Configuration | Number of drawers: 2, Number of shelves: 2 |
| Application and design possibilities | Living room |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with a PVC foil in Cashmere |
| Frame | 16 mm chipboard laminated Cashmere 5981 BS |
| Decor | 16 mm chipboard laminated Brandy Castello Oak (K359 PW) |
| Fittings and functions | Guides |
| Guiding mechanisms | Full-extension telescopic slide |
| Handles | Matte black metal handle |
| Legs | Matte black metal leg |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 1
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 30,6kg, Length: 135,5cm, Width: 65,5cm, Height: 7,5cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch









