Orient wardrobe, W 141 cm
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 565 Width (mm): 1411 Height (mm): 2000 |
|---|---|
| Fittings and functions | Hinges |
| Product type | Wardrobe with doors |
| Collection | Orient |
| Functionality | With handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Delano dark + black soft touch |
| Properties | With door, With shelf |
| Configuration | Number of doors: 3, Number of shelves: 6 |
| Application and design possibilities | Bedroom, Hallway, Living room |
| Fronts | 16 mm MDF fronts covered with PVC foil in Black soft-touch |
| Frame | 16 mm chipboard in Delano Dark |
| Decor | 32mm chipboard in Delano Dark |
| Suspension components | Overlay and half-overlay DC hinges |
| Handles | Matte black metal handles |
| Legs | Matte black legs |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 3
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 46,8 kg, Length: 163,5 cm, Width: 65 cm, Height: 10,5 cm
- Dimensions and weight of pack 2: Weight: 39,6 kg, Length: 197 cm, Width: 61,5 cm, Height: 6,6 cm
- Dimensions and weight of pack 3: Weight: 37 kg, Length: 198 cm, Width: 53,2 cm, Height: 5,8 cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes
Documents
No instructions are currently available.

Polski
Deutsch









