Helix Evoke Drawer for bed
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Product Information
| Dimensions | Depth (mm): 1242 Width (mm): 980 Height (mm): 145 |
|---|---|
| Product type | Drawer |
| Collection | Helix Evoke |
| Functionality | With handles, Without LED backlighting, Without soft close |
| Color | Evoke Oak + Black |
| Application and design possibilities | Bedroom |
| Fronts | 16 mm MDF fronts wrapped in profile wrapping paper in Eurasia Eiche FSC MIX |
| Frame | 16 mm chipboard laminated in Coast Evoke Oak / Black |
| Decor | 22 mm chipboard in Ewok Oak color |
| Handles | Black matte handle |
| Legs | Without legs. Soft, black adhesive tape for legs with a diameter of 35 mm. |
| Manufacturer | Fabryka Mebli Blonski, Ukraine |
Logistics & Packaging
- Number of packs: 1
- Dimensions and weight of pack 1: Weight: 20,6kg, Length: 129,6cm, Width: 100cm, Height: 5,5cm
- Packaging test (ISTA 3A certified): Yes
- Palletization possible: Yes

Polski
Deutsch







